avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1184 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am 12 ani de munca contributivității.Trei ani in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am 12 ani de munca contributivității.Trei ani in sectorul civil ...

Am 12 ani de munca contributivității.Trei ani in sectorul civil cu grupa 2 și 9 ani ca polițist criminalist cu grad militar.Actualmente pensionata medical din 2006.Cum se va calcula pensia mea?

Alte discuții în legătură

Pensie de invaliditate leus leus Am o verisoara (femeie) care are 42-43 de ani are aproape 22 de ani de serviciu dintre care are 9 ani si 10 luni in grupa a II de munca , tura de noapte12 ... (vezi toată discuția)
referitor la pensionare Daniel Z. Daniel Z. Am 9 ani in sistem civil si 12 ani in ministerul de interne grupa 2 grupa cu 6 luni in plus la an. Am o problema de sanatate, lucrez intr-un mediu .foarte ... (vezi toată discuția)
Varsta la care pot beneficia de pensie anticipata stanciulescuion stanciulescuion sunt nascut pe 6.01,1963,lucrez din octombrie 1982 pana in prezent,din care civil 4 ani ,1 an scoala militara de politie.1an si 8 luni armata,21 ani si 6 luni ... (vezi toată discuția)