Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... INTERVIU ....ALTFEL !! ȘOC !!Buna ziua, Dacă o ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

INTERVIU ....ALTFEL !! ȘOC !!Buna ziua, Dacă o candidată la un interviu ...

ALTFEL DE INTERVIU !!
Buna ziua,
Dacă o candidată la un interviu este tratata umilitor de către un recrutor bărbat ( CEO-ULdar și persoana publică) și trimite e-mailuri către alți antreprenori/firme cu ceea ce a pățit, pe adresele de e- mail ale persoanelor(CEO-UL) unele - prieteni cu Umilitorul - sau pe cea de firma, dar specificând de la titlu în atenția cui și " nu pt Presa, doar pt pers X" , nu postate pe FB, Instagram sau Yuotoube, CE RISCURI SUNT ?? Adresele e- mailurior persoanelor unde s- au trimis sunt publice , postate de ele pe conturi FB, sau site- ul firmei .
Mai scurt : s- au povestit în scris toate gesturile umiltoare către alți antreprenori/ firme pe adresele lor .( fără jigniri, înjurături)
Mulțumesc anticipat pt răspuns .
Cu scuze, recrutorul are, ca noi toți, dreptul la propria imagine. Candidata, dacă voia să-și apere drepturile, trebuia să invoce discriminarea.