Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Luna tatalui a devenit acum 2 luni? Se tine ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Luna tatalui a devenit acum 2 luni? Se tine cont de ...

Buna ziua. Luna tatalui a devenit acum 2 luni? Se tine cont de data de nastere a copilului si momentul in care legea s-a aprobat? Am nascut in 25.01.2023., va trebui sa ma reintorc in 25.11.2024?
da, se tine cont de data nasterii copilului ... revenirea se va face la 26.12.2024

HG nr. 865 din 14 septembrie 2023 pentru modificarea și completarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 52/2011 a intrat in vigoare la 19 septembrie 2023
da, se tine cont de data nasterii copilului ... revenirea se va face la 26.12.2024

HG nr. 865 din 14 septembrie 2023 pentru modificarea și completarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 52/2011 a intrat in vigoare la 19 septembrie 2023