avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1085 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Luna tatalui a devenit acum 2 luni? Se tine ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Luna tatalui a devenit acum 2 luni? Se tine cont de ...

Buna ziua. Luna tatalui a devenit acum 2 luni? Se tine cont de data de nastere a copilului si momentul in care legea s-a aprobat? Am nascut in 25.01.2023., va trebui sa ma reintorc in 25.11.2024?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:24, 22 August 2024
da, se tine cont de data nasterii copilului ... revenirea se va face la 26.12.2024

HG nr. 865 din 14 septembrie 2023 pentru modificarea și completarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 52/2011 a intrat in vigoare la 19 septembrie 2023
da, se tine cont de data nasterii copilului ... revenirea se va face la 26.12.2024

HG nr. 865 din 14 septembrie 2023 pentru modificarea și completarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 111/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 52/2011 a intrat in vigoare la 19 septembrie 2023

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intreruperea concediului de crestere a copilului Stela30 Stela30 Buna seara! Sunt in concediu de crestere a copilului, am optat pentru doi ani copilul implinind varsta de 2 ani in decembrie 2014. Contractul meu de munca este ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere a copilului ContSters242138 ContSters242138 Buna ziua, Imi puteti da va rog temeiul legal privind concediul crestera copilului? Multumesc. (vezi toată discuția)
Legislatie protectia maternitatii + cic boudica boudica Buna seara, Va scriu cu rugamintea de a ma ajuta cu o lista de acte normative care reglementeaza protectia maternitatii si concediul de ingrijire ... (vezi toată discuția)