avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... În decizia de recalculare a pensiei nu sunt trecuți ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

În decizia de recalculare a pensiei nu sunt trecuți anii lucrati ...

În decizia de recalculare a pensiei nu sunt trecuți anii lucrati dupa pensionare.e corect?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 20:30, 23 August 2024
Eu cred ca sunt mentionati in total ani contributivi.(stagiu contributiv).
Dar pentru ei s-au acordat puncte de stabilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pe decizia de recalculare a pensiei scrie : a total stagiu de ... Lola Maria Pop Lola Maria Pop Pe decizia de recalculare a pensiei scrie : A Total stagiu de cotizare realizat:42ani,9luni,24zile 1.Stagiu de cotizare contributiv:37 ... (vezi toată discuția)
Buna tuturor , m-am uitat la modul de calcul in noua lege a pensiilor ... sorineldobre sorineldobre Buna tuturor , m-am uitat la modul de calcul in noua lege a pensiilor si am vazut ca se adauga niste puncte la peste 25 de ani de contributie. Eu tot ziceam ca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua soția mea a primit decizia cu recalcularea și vad o neconcordanta ... oagaioan@gmail.com oagaioan@gmail.com Soția mea a primit decizia cu recalcularea și vad o neconcordanta : Suma punctajelor pana la 31 08 2024=36,49061. Cuantum pensie de asigurari sociale la ... (vezi toată discuția)