Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Am urmatoarea problema; locuiesc la parter ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Am urmatoarea problema; locuiesc la parter iar condensul ...

Buna ziua. Am urmatoarea problema; locuiesc la parter iar condensul de la apararele de aer conditionat al vecinilor de sus, etaj 1, 2, 3 si 4 cade pe peretele meu si am mucegai verde in casa si parchetul umed plus ca miroase. Am rugat vecinii, am pus anunt pe usa blocului si mi-au intors spatele ca au alta treaba. Va rog sa-mi spuneti care este cadrul legal de rezolvare a acestei situatii. Sunt disperata. Multumesc
Daca nu intervine asociatia de proprietari si se rezolva pe cale amiabila, puteti deschide actiune in instanta pentru a obtine o hotarare definitiva.
Prin montaj, condensul trebuie colectat.
Multumesc. Dar pana la a ne judeca stiu ca ma pot adresa primariei

POPA GHEORGHE a scris:

Daca nu intervine asociatia de proprietari si se rezolva pe cale amiabila, puteti deschide actiune in instanta pentru a obtine o hotarare definitiva.
Prin montaj, condensul trebuie colectat.

Nu cred ca primaria se va implica.