Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara, Am o situație referitoare la legislația ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara, Am o situație referitoare la legislația rutieră ...

Bună seara,
Am o situație referitoare la legislația rutieră în urma căreia mi-a fost suspendat permisul pentru 60 de zile, din punctul meu de vedere abuziv.
Am făcut contestație iar acum am nevoie de un avocat pentru zona București, care să mă ajute cu rezolvarea acestui caz.
Dacă este cineva specializat pe aceste spețe și mă poate ajuta, vă rog să-mi scrieți.
Vă mulțumesc anticipat!
Bună seara, nu așa se procedează. Dvs trebuie să căutați un avocat. Vă ajută tabloul avocaților din baroul București sau lista de pe acest website. Site-ul nu promovează profesioniștii care răspund aici. Succes
adriandimitriu, utilizator
Poate nu am expus corect problema.
Am depus plângere împotriva respectivului proces verbal prin care mi-a fost suspendat dreptul de a conduce iar în întâmpinarea formulată de către poliția rutieră există aspecte care nu corespund realității și pe care le pot dovedi.
Termenul în instanță a fost fixat pentru luna Februarie 2025 însă în întâmpinarea făcută de ei scrie că, la rândul meu, trebuie să fac întâmpinare în termen de 10 zile de la primirea acesteia.
Cum trebuie să procedez?
ammazon, utilizator