Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara . Actualul meu are 2 copii din prima ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara . Actualul meu are 2 copii din prima relatie un baietel ...

Buna seara . Actualul meu are 2 copii din prima relatie un baietel de 3 ani si o fetita de 4 luni (necăsătoriți) . Cand s au despărțit au stabilit de comun acord ca ea va lua fata si baiatul ii va ramane lui . A plecat cu fetita iar dupa o ora s a intors cu protectia ca sa ii i a si baiatul , depunand marturie mincinoasa ca a batut o .. multe altele . I a dat si baiatul iar dupa o săptămână si a gasit pe cineva care nu a acceptat o cu 2 copii , si l a sunat sa ii spuna ca ii aduce băiatul ca altfel il lasa in plasament . Dupa 2 zile s a răzgândit iar. El isi vrea baiatul , are grija de el , sufera mult dupa baiat . Ce se poate face in aceasta situatie pentru a câștiga el baiatul. Vreau sa menționez ca mama lui il bate , il tine murdar , nu prea are grija de el . Multumesc!
Buna ziua
Problema se poate rezolva doar prin instanta.
Trebuie solicitat stabilirea domiciliului minorului la tata.
Problema este varsta baiatului.
Contactati, de urgenta, un avocat.