Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua!!Soțul a întrat în creștere copil de pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua!!Soțul a întrat în creștere copil de pe data 5 ...

Bună ziua!!Soțul a întrat în creștere copil de pe data 5 06 2022 pana pe 5 05 2024 el lucrând în Germania înainte de nașterea copilului...De pe 5 05 2024 pana pe 5 06 2024 am luat eu ultima lună.Sotul șia reluat activitatea și ea și suplimentul de inserția...Pe data de 20 august am fost la un control de rutina și fata are o afecțiune gravă și medicul nea zis k trebuie sa ii facem grad(revenind la control peste 2 saptamani) ..Cum trebuie procedat ?mai avem dreptul sa prelungim pana la 3 ani să-și ea soțul în continuare?Mulțumesc frumos
Aveti dreptul , dar va trebui sa obtineti certificatul de incadrare in grad de handicap.