Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, tata este in proces de divorț. Partea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, tata este in proces de divorț. Partea adversa și ...

Bună ziua, tata este in proces de divorț. Partea adversa și a nominalizat un martor pe care tata vrea să-l recuze. Deoarece martorul este concubinul părții adverse, și tata a avut o altercație fizica cu el. Cum procedam?
La momentul cand se discuta si incuviinteaza instanta probele trebuie sa mentionati aspectele acestea si va decide instanta daca va fi sau nu audiat martorul respectiv.