Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... TAXA DE TIMBRU
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

TAXA DE TIMBRU

Bună ziua!

Scutirea taxei de timbru se aplică și pentru procedura legalizării de copii?

Mulțumesc
Cf. OUG 80, nu altfel. Nu am auzit in practica sa nu aiba cineva 5 lei pt o legalizare. NU vad sa fie indeplinite conditiile din art 42.
Va multumesc frumos pentru raspuns.