Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Completare stagiu cotizare pentru calcul CM
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Completare stagiu cotizare pentru calcul CM

Buna ziua!
Avem urmatorul caz: o angajata cu contract de munca la 4 firme diferite, din luna septembrie o sa intre in prenatal (CM 08), la 3 dintre firme are stagiu complet si va aduce certificat medical conform cu originalul pentru fiecare dintre ele, dar la a 4 firma a incetat contractul in luna august si ar vrea sa stie daca poate sa aduca adeverinta pentru completarea stagiului de la a 4-a firma, avand in vedere ca si acolo a cotizat si nu o sa beneficieze de CM.
Intrebarea mea este : are voie sa completeze stagiul la contractul de baza avand in vedere ca are totusi stagiul complet? Sau se permit completari de stagiu doar in cazul in care stagiul este incomplet.
Am intrebat la Casa de sanatate din 2 judete si mi s-a dat raspuns diferit. Multumesc!
Daca a incetat c.i.m. , pentru ce mai doreste completarea stagiului ?

Baza de calcul pentru fiecare indemnizație o constituie numai venitul obținut pe fiecare loc de realizare.