Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pentru dezbaterea moștenirii, sora mea m-a dat în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pentru dezbaterea moștenirii, sora mea m-a dat în judecată ...

Pentru dezbaterea moștenirii, sora mea m-a dat în judecată spunând ca e mai bine prin tribunal pentru că merge mai repede. Înfățișarea va fi pe 22 ianuarie la tribunalul Slobozia iar eu nu pot sa fiu prezent fiindcă locuiesc în UK și sunt persoană care are nevoie de însoțitor! Cum sa procedez, pot fi consecințe neplăcute pentru mine?
V-a vândut gogoși.
Va trebui sa va puneți avocat care sa va reprezinte.
Nu stiu ce spune sora, ce ati scris in intampinare sau reconventionala, uneori e mai ieftin in instanta, alteori nu, insa mereu trebuie macar vorbit cu un avocat ca sa nu va treziti cu... gogosi, cum zice colega. :D