avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1049 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,as dori sa stiu daca o persoana ce intra in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,as dori sa stiu daca o persoana ce intra in concediu ...

Buna ziua,as dori sa stiu daca o persoana ce intra in concediu medical de 5 zile(la locul de munca principal este conducator auto transport persoane),poate merge la al 2 lea loc de munca(tot transport persoane),part time(contract 2 ore)?e legal sa munceasca in CM fara a fi pasibil de amenda?Va multumesc de un eventual raspuns!

Alte discuții în legătură

Angajat la doua firme. leoneverde leoneverde 1 - Poate o persoana sa fie angajata simultan la doua firme? 2 - Pot fi ambele contracte de munca pentru 160 ore pe luna (norma intreaga) ? (vezi toată discuția)
2 joburi cata80 cata80 Buna ziua In cazul in care o persoana are 2 joburi: unul principal (8 ore pe zi) si unul part time (4 ore pe zi). Trebuie trecut In CM si cel de-al 2-lea ... (vezi toată discuția)
Mod calcul concediu medical mmanuela mmanuela Buna ziua, As dori daca se poate sa ma lamuriti in urmatoarea problema. Am un concediu medical de 10 zile . primele 5 zile se platesc de angajator si ... (vezi toată discuția)