Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, cand se reduce programul din cele 8 ore de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, cand se reduce programul din cele 8 ore de munca la ...

Buna ziua, cand se reduce programul din cele 8 ore de munca la 6 ore fiind vorba de o femeie gravida, angajatorul stabileste programul celor 6 ore dupa preferintele firmei? pentru ca am am fost pusa direct de la 11:30-18, un program nu foarte placut de catre mine.
Buna ziua

În cazul în care o angajată are recomandare medicală să lucreze doar șase ore pe zi, norma de muncă fiind redusă conform legislației, angajatorul nu poate fi obligat să accepte solicitarea ei de a lucra în alt interval orar decât cel propus.

www.avocatnet.ro/articol_663...