Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă în preaviz scrie că ultima zi de preaviz este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă în preaviz scrie că ultima zi de preaviz este pe 31, adică ...

Dacă în preaviz scrie că ulița zi de preaviz este pe 31 adică sâmbătă iar eu în contractul de muncă nu scrie să merg sâmbăta la muncă ,sunt obligat să merg ?
nu
Nu sunteti obligat sa va duceti la munca, decat in anumite situatii .