Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... lovire
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

lovire

buna ziua.am si eu o problema.acum 4 zile am avut un mic conflict stradal cu fratele meu cu care nu sunt in relatii bune de 5 ani.mai pe scurt eram cu sotia pe strada ne-am intalnit el mi-a bagat mana in gat iar eu am ripostat cu o lovitura in fata fugind ulterior impreuna cu sotia.as dori sa aflu ce as putea face eu in cazul in care el depune plangere.multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc mult.ma gandeam ca poate exista posibilitatea sa fac si eu plangere.mentionez ca acum 4 ani am fost batut de el avand nevoie de 10-11 zile de ingrijiri medicale
desigur k puteti sa formulati si dumneavoastra o plangere dar cu ce rost sa va acuzati unul pe altu cand puteti sa va inpacati. Si daca el chiar depune plangere fara dovezi si martori nu va poate acuza chiar daca se ajunge in tribunal se va dispune neinceperea urmariri penale(martori sunt cheia)
multumesc mult...
Pentru lovirile de acum 4 ani, nu mai puteti depune plangere,Aveati doar 2 luni la dispozitie pentru asta.Dar daca veti fi chemat la poltie pentru declaratii, puteti sa va sustineti nevinovatia prezentand situatia incepand de acum 4 ani, precum si cea din prezent (cu martori.).Consultati un avocat.