Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... lovire
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

lovire

buna ziua.am si eu o problema.acum 4 zile am avut un mic conflict stradal cu fratele meu cu care nu sunt in relatii bune de 5 ani.mai pe scurt eram cu sotia pe strada ne-am intalnit el mi-a bagat mana in gat iar eu am ripostat cu o lovitura in fata fugind ulterior impreuna cu sotia.as dori sa aflu ce as putea face eu in cazul in care el depune plangere.multumesc
Daca dovediti existenta conflictului din urma cu 4 ani,ca urmare a caruia ati fost molestat de aceiasi persoana,dovediti comportamentul violent si amenintator al atacatorului de-a lungul timpului,dar si faptul ca ati avut intelege pana la un moment dat.
Numai acestea nu sunt insa,suficiente pentru a dovedi si fapta atacatorului dvs,petrecuta de curand si despre care faceti vorbire