Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună, soțul a primit o casă donație de la sora lui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună, soțul a primit o casă donație de la sora lui anul acesta ...

Bună, soțul a primit o casă donație de la sora lui anul acesta ,dacă peste ani se întâmplă ceva eu că sotie am vreun drept , menționez că el are 2 copii din prima căsătorie
Aveti dreptul la un sfert din mostenire daca nu lasa testament si mai aveti cateva drepturi speciale in anumite cazuri: bunuri personale, abitatie in anumite situatii etc.