Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Sunt mama necasatorita a 2 copii facuti cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Sunt mama necasatorita a 2 copii facuti cu o persoana ...

Buna ziua,
Sunt mama necasatorita a 2 copii facuti cu o persoana care i-a recunoscut la nastere. Persoana a fost pana de curand in penitenciar pentru trafic de droguri. Acum este eliberat conditionat.In acest rastimp, eu mi-am gasit pe altcineva. Am spus primei persoane de existenta celei de-a doua iar amenintarile si injuriile au inceput sa curga pe banda rulanta la fiecare conversatie de-a noastra. Ce pot face legal ca sa nu mai fiu nevoita sa le tolerez. Nu mai departe de ziua de ieri, individul s-a dus la gradinita de unde a luat copii, fara sa-mi spuna ce are de gand sa faca. Ce sanse are acest individ sa-mi ia copiii. In timpul in care a fost inchis. parintii m-au ajutat sa trec peste greutatile inevitabile. Orice raspuns este bine venit. Va multumesc
Vorbiti cu un avocat, era bine de vorbit mai demult, sa stabiliti locuiinta copiilor la dv., pensie etc.