Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am găsit un furnizor destul de bun pentru produse din ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am găsit un furnizor destul de bun pentru produse din diferite

Am găsit un furnizor destul de bun pentru produse din diferite categorii, cosmetice, electronice, etc.
Dar toate produsele sunt cu brand
Si am citit o gramada de afirmatii unde se spune ca trebuie sa fii vorbit cu acel brand inainte de a vinde marfa lui.
Am mai gasit ca nu trebuie sa ma dau drept distribuitor autorizat si nu o sa am probleme.
Nu prea stiu cum sa imi dau seama ce sa fac cand am produse de la peste 200 de branduri, aproape toate sunt prezente spre exemplu doar pe amazon fara a avea un site online.
De exemplu produsele sunt si noi/resigilate, nu prea cred eu ca fiecare magazin sh/sau de produse noi are acordul de la toate brandurile respective.
Pot sa le comercializez in continuare nefiind branduri mari?
Multumesc frumos!
george-neagu, moderator