Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Azi am primit un telefon de la cineva de la poliția ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Azi am primit un telefon de la cineva de la poliția rutieră,nu-mi ...

Azi am primit un telefon de la cineva de la poliția rutieră,nu-mi mai amintesc numele care mi a spus că trebuie să discutăm să lămurim ceva fiindcă este o plângere împotriva mea.Am întrebat ce și cum ,nu mi-a spus nimic ,doar daca ne întâlnim.Am zis că lămurim și când ar dori?
Surpriza a fost când a răspuns că: Duminică..
Dubioasă chestie...eu știind că n am făcut nimic...nici măcar data când am comis ceva sau am văzut ceva nu mi-a fost comunicată.
Desigur i am zis să trimită amenda,sau ce crede dar eu la politia rutiera nu o să vin fara sa mi se spună despre ce e vorba
A spus că așa va face dar ...am îndoieli.
Dacă totuși primesc o invitație ce ar trebui sa fac?
sorinlazar02, utilizator
Dacă politia rutieră are telefonul este posibil să fie o problemă cu cineva cu care ați încheiat o amiabilă .(care între timp sa răzgândit)
Nu îmi pot explica motivul acestei plângeri sau de unde știe politia rutieră telefonul. (numai de la cineva cu care ați avut un posibil incident rutier)
Sunteți sigur că nu ați avut niciun incident rutier?
Nu știu ce au vrut să spună cu acea amendă (nu se înțelege mesajul). Există o amendă pe numele dumitale? În ce constă amenda?
Dacă era amendă, în baza numărului de înmatriculare venea acasă prin intermediul postei.(nu vă suna poliția).
Este bine să vă prezentați la politia rutieră (prin neprezentare vă complicați situatia)
SunnyXxxX, utilizator