Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua! Acuma 2 zile i-am aruncat amantei soțului ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua! Acuma 2 zile i-am aruncat amantei soțului meu telefonul ...

Bună ziua! Acuma 2 zile i-am aruncat amantei soțului meu telefonul din mașina acestuia, ea fiind în afara autoturismului. A depus plângere la poliție, ce se poate întâmpla dacă eu nu doresc să îi dau contravaloarea sau să îi cumpăr un telefon nou
Într-o asemenea situație, legiuitorul a stabilit pedeapsa închisorii de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.