avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt pensionata dar lucrez in continuare cu contract ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt pensionata dar lucrez in continuare cu contract de munca, ...

Sunt pensionata dar lucrez in continuare cu contract de munca, vreau sa renunt, in aceste condiții ce trebuie sa fac , sa-mi dau demisia sau sa cer sa/mi inceteze contactul de munca deoarece sunt bolnava si nu mai fac fata problemelor?

Alte discuții în legătură

Dau niste bani sau ma dau in judecata dani.laurentiu dani.laurentiu Buna ziua, Acum 5 saptamani am incheiat un contract cu o firma americana, prin intermediul unei firme din Romania. In contractul respectiv, scrie ca toate ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, as dori sa intreb ceva legat de un aspect care mie ... NeluH NeluH Buna ziua, as dori sa intreb ceva legat de un aspect care mie mi se pare o anomalie completa daca e adevarat. Lucrez la privat din \'90, dupa revolutie, si ... (vezi toată discuția)
Cum pot fii concediata? mary22 mary22 Daca s-a schimbat conducerea firmei la la care lucrez,si eu nu sunt de acord cu noua fisa a postului, ce consecinte suport daca nu o semnez? (vezi toată discuția)