Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suntem doi frați proprietari apartament 4 camere ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suntem doi frați proprietari apartament 4 camere 50-50 %.Sora ...

Suntem doi frați proprietari apartament 4 camere 50-50 %.Sora mea nu accepta nici un preț de vânzare, dar nici să îmi plătească jumătatea mea,a plecat din țară să nu putem comunica cu ea. Știu cu partea mea pot face ce vreau,Întrebarea mea este ce este de făcut????Dacă a-și despărți cu un perete ar fi legal ???Pot obține număr de apartament separat ????Ce este de făcut???Mulțumesc frumos.
Faceti partaj in instanta. Dacă nu ii puteti da sulta pt cota ei, cereti sa i se atribuie casa sau dacă nu o vrea, sa se vanda și sa impartiti banii.

Mai puteți sa va vindeti cota dvs de 1/2 pe un preț mai mic.