Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... M-ar ajuta într-un proces de stabilire pensie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

M-ar ajuta într-un proces de stabilire pensie alimentara și ...

M-ar ajuta într-un proces de stabilire pensie alimentara și custodie un bilet de internare în spital pentru copil, internare care nu se poate realiza din cauza ca nu se prezintă părintele pentru a semna ca este deacord din lipsa de interes.
Poate fi chiar,, cireașa de pe tort,, pentru ca este o dovada clară de lipsa de interes față de starea de sănătate a propiului copil mai ales în momente când chiar prezentarea părintelui, și acord lui este absolut necesar și crucial în același timp.
Părerea mea este că cu siguranță va este de ajutor.
Da, va poate ajuta.
Luați în calcul și promovarea unei acțiuni de ordonanta presedintiala în vederea suplinirii acordului tatalui pentru internare. Aceasta o sa va ajute și mai mult mai ales ca procesul de fond poate fi de lunga durata.
Consultati un avocat și stabiliți cea mai eficienta strategie juridica.