Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare punct de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare punct de lucru

Buna ziua,

Compania la care lucrez are sediul in Bucuresti si un punct de lucru in Iasi.
Eu sunt angajat la punctul de lucru din Iasi, lucrand 95% remote ( merg o data pe luna la birou in Iasi).
Se pune in discutie desfiintarea punctului de lucru.
Trebuie sa semnez si accept modificarea punctului de lucru in caz de desfiintare din Iasi in Bucuresti?
Voi fi concediat daca nu semnez? Concedierea se va face pentru motive ce nu tin de persoana salariatului?

Multumesc
Daca se desfiinteaza punctul de lucru si nu va convine unde ar fi noul punct de lucru, veti fi concediat.

Da, concedierea se va face pentru motive ce nu tin de persoana salariatului ..situatie care va da posibilitatea sa beneficiati de somaj.