Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Am o întrebare se poate face declarație ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Am o întrebare se poate face declarație notariala ...

Bună ziua! Am o întrebare se poate face declarație notariala ca nu m-am recăsătorit? Mai nou ii cere la facultate la fata mea pentru gratuitate la cămin.,eu fiind părinte singur. Mulțumesc.
Declaratia notariala o puteti obtine in baza unei adeverinte de la primarie ca nu figurati in evidente cu niciun act de casatorie in vigoare. Notarul va poate lamuri daca emite declaratia notariala numai in baza declaratiei dvs. verbale.
da