Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... buna un accident de munca cu fractura de picior de ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

buna un accident de munca cu fractura de picior de acum 2 ani ...

buna un accident de munca cu fractura de picior de acum 2 ani jumate mai poate fi declarat?
Puteti sesiza ITM in scris, cu nr. de inregistrare/ data. ITM va dispune firmei angajatoare, cercetarea evenimentului produs. Dosarul de cercetare se avizeaza de catre ITM si daca sunt indeplinite conditiile legale, firma va inregistra evenimentul ca AM si va intocmi formularul FIAM.
Pentru necomunicarea evenimentului la ITM, firma va fi amendata contraventional.