Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Acord montare camera supraveghere la bloc, Vrem sa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Acord montare camera supraveghere la bloc, Vrem sa montam camera ...

Acord montare camera supraveghere la bloc, Vrem sa montam camera de supraveghere pentru a vedea cine distruge sistematic yala si chiar usa de la uscatorie. Vecina de vis a vis nu este de acord, in conditiile in care toti stim ca fiul ei a facut lucrul acesta dar...nu avem dovezi, ne spune procurorul. Si cand sa obtinem dovezi, nu avem acord. Fiul este acum la inchisoare pentru ca a intrat peste o vecina in casa si i-a furat lucruri, dar iese peste cateva luni.
vorbiti in AG a asociatiei, sa puneti camere peste tot. nu costa mult. se face abonament, fiindca intretinerea se face de firme acreditate. intretinerea include pastrarea inregistrarilor
Problema consta in faptul ca nu avem acordul proprietarului de vis a vis de usa care ne intereseaza!
Nu va trebuie acordul vecinei, din moment ce e un sistem de supraveghere al asociației, și camera respectivă nu prinde în imagine nici o proprietate individuală, ci usa unei părți comune.
Montați camerele de supraveghere, că nu vă poate împiedica vecina care se împotrivește.
Dacă asociația așa a hotarât, puneți în aplicare decizia.
Nu aveți nevoie ca asociație de acordul (semnat) al vecinei în cauză. Faceți-vă treaba.
Dapix, utilizator