Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Care este codul CAEN?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Care este codul CAEN?

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti care este codul CAEN si ce acte sant necesare pentru a efectua productie si vanzare articole hand made.
george-neagu, moderator
9003 Activităţi de creaţie artistică
Această clasă include:
-activităţi ale artiştilor individuali, cum ar fi sculptori, pictori, caricaturişti, gravori etc.
-activităţi ale scriitorilor individuali, pentru toate subiectele, inclusiv lucrările de ficţiune, lucrările tehnice etc.
-activităţi ale ziariştilor independenţi
-restaurări ale operelor de artă cum ar fi picturile etc.

actele necesare le gasite pe site-ul ONRC:
[ link extern ]
ContabilGB, utilizator