Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Firme legate , impozit pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Firme legate , impozit pe profit

Firma A detinuta de asociat unic XX si administrator to XX platitoare de impozit pe profit.
Firma B detinuta 100% de YY sotia lui XX cu administrator XX , platitoare de impozit micro .
Intrebare : Firma A este firma legata de Firma B in ceea ce priveste calculul veniturilor pentru atingerea pragului de 500.000 euro pentru trecerea Firmei B la impozit pe profit ?

Multumesc mult

george-neagu, moderator
Da, sunt legate.