Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila HG 153/2024
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila HG 153/2024

Buna ziua, suntem o societate de transport intern si international de marfuri care beneficiem de o schema de ajutor de stat pentru compensarea creșterii accizei la motorina utilizată drept combustibil pentru motor, prin HG 153/2024. Am rugamintea sa ma ajutati cu o monografie contabila, Va rog sa imi spuneti daca operatiunea intra in sfera TVA (daca trebuie sa exclud TVA din suma incasata) si daca este venit impozabil. Multumesc!
Catel de plus, utilizator