avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La pensionare in 01/01/2001 , am primit adeverință ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La pensionare in 01/01/2001 , am primit adeverință de grupa ...

La pensionare in 01/01/2001 , am primit adeverință de grupa a- 2-a pe o perioadă 3 ani și 6 luni . : (2/Oct/1978 - 12/03/1982 ) , încadrată direct stagiar 2 pt.ca aveam carte de muncă inainte de facultate (I.A.S.JIDVEI). In această perioadă am lucrat ca ing.horticultor la C.A.P. SOMOVA Jud.Tulcea , unde am terasat , pichetat , plantat 330 ha de vie. Adeverința de la D.G.A.A. cu grupa a-2-a pe care am primit o nu mai este la dosar.Azi am solicitat o altă adeverință și am fost refuzată pe motiv că nu crede că am avut ,că ea stie ca nu se dădea grupa a-2-a la stagiari. Eu scosesem adeverința atunci și pt.soțul meu care nu era încă de pensie.
ÎNTREBARE ; Stie cineva că era o asemenea lege in anul 2000., în care un stagiar nu avea dreptul la grupă , din moment ce eu am obtinut atunci adeverința. Am doar adeverința de grupă cănd am lucrat ca ing.cercetator P III. la S.C.P.C.TULCEA. Astept răspuns .

Alte discuții în legătură

Tci brasov grup santierul harghita miercurea ciuc vajdajj@gmail.com vajdajj@gmail.com Din data de 03 07 1978-pana 03 01 1980 am lucrat ca bobinator C1b la Trustul de Constructii Industriale Brasov Grup Santier Constructii Harghita Miercurea ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 215/2019 pentru modificarea legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice Murărescu Murărescu Doresc sa pot afla daca beneficiez de efectul legi nr 215/2019 si inainte de anul 2001. mentionez ca am lucrat in grupa a2 a de munca din anul 1986 pana in ... (vezi toată discuția)
Reducerea varstei standard de pensionare (1) viki viki viki viki ====================================================== Buna seara , ma numesc Bucur Viorica ,nascuta in anul 1955-04-08 si as dori sa-mi spuneti cind ma pot ... (vezi toată discuția)