Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... cum vand o masina inmatriculata in RO din afara tarii?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

cum vand o masina inmatriculata in RO din afara tarii?

cum vand o masina inmatriculata in RO din afara tarii? Atat eu cat si masina nu suntem pe teritoriul RO. Am 2 variante: o vand la un roman care va vrea sa o duca pe roti in tara, sau la un strain care probabil si el va vrea sa o duca pe roti pana in Albania. este posibil?
marius678, utilizator