avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 893 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare venit din Germania
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare venit din Germania

Am dat un item pe un joc unui baiat pentru o suma de bani pe care mi-a transferat-o in paypal. Ce trebuie si unde sa declar pentru a nu avea probleme? Mentionez ca nu am pfa iar tranzactia nu e de continuitate, de asemenea cel care mi-a trimis banii nu este din Romania, cel mai probabil Germania.
Ultima modificare: Marți, 17 Septembrie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Pfa sau srl ? Towelie Towelie Buna ziua, Detin o comunitate de gaming de aproximativ 3000 utilizatori. In acea comunitate, detin si 7 servere de jocuri. Pentru a putea achita cele 7 ... (vezi toată discuția)
Inregistrare incasari prin paypal delphi delphi Buna seara, Am incercat sa caut procedura / modalitatea prin care un PFA neplatitor de TVA poate inregistra in Registrul Incasari si Plati incasarile din ... (vezi toată discuția)
Donatii paypal aduy_2009 aduy_2009 Buna ziua, vroiam sa va rog sa ma lamuriti cu ceva. Daca imi fac un site care accepta donatii prin paypal...primesc donatii banii intra in cont paypal dupa ... (vezi toată discuția)