avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara am și eu o întrebare mi-am pierdut ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara am și eu o întrebare mi-am pierdut permisul de conducere ...

Buna seara am și eu o întrebare mi-am pierdut permisul de conducere în Austria
Pentru că am avut o alcoolemie de 0,83 și am lovit o mașină care era staționată
Perioada de suspendare a permisului este de 8 luni perioada de 8 luni
Mi-a trecut dar nu înțeleg cu psihologul și cu mediculul ce trebuie sa fac sa recupereze permisul fa rog ajutatima cu un Răspuns
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 05:44, 20 Septembrie 2024
Angajati un avocat roman, care profeseaza in Austria, altfel va trebui sa studiati dvs. cum e legea acolo.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare permis in austria  c nicu c nicu buna seara ,ma numesc nicu c.,sunt cetatean roman cu domiciliul in austria.acum 4 luni si jumatate am avut un accident cu un pieton .(pietonul si a rupt ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat pentru alcoolemie adyalina adyalina buna ziua sotului meu ia fost suspendat permisul de conducere pentru alcolemie 0,83 vreau sa stiu si eu cand mai poate da de permis dupa ce perioada va rog ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat in germania pentru alcool marye marye la un control de rutina pe sotul meu l-au gasit cu 1.90 la mie alcool in aerul respirat (mentionez ca el lucreaza in germania de 5 luni si e singur).a primit o ... (vezi toată discuția)