avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum poți ca proprietar sa scoți din spațiu de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum poți ca proprietar sa scoți din spațiu de locuit o persoana ...

Cum poți ca proprietar sa scoți din spațiu de locuit o persoana care are viza de flotant.
Cel mai recent răspuns: georgiana.td , utilizator 22:35, 27 Septembrie 2024
Va trebui sa cereti evacuarea lui în instanta.
Ultima modificare: Vineri, 27 Septembrie 2024
gi-jane2, moderator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Doriți să o evacuați din imobil sau să îi anulați viza de reședință ?
Exista o procedura judiciara de evacuare fara de care nu puteti sa eliberati locuinta dvs. Va recomand sa apelati la un avocat.
Ultima modificare: Vineri, 27 Septembrie 2024
Mihail Croitoru, Avocat
Vreau sa anulez viza
Doresc sai anulez viza de reședință

georgiana.td a scris:

Doriți să o evacuați din imobil sau să îi anulați viza de reședință ?

Alte discuții în legătură

Diferenta intre flotant si primire in spatiu carmaw carmaw buna ziua, Mama mea( acum prea batrina ) are in prop o garsoniera pe care o inchiriaza de 5 ani la un cuplu=avem contract de inchiriere inregistrat dar nu au ... (vezi toată discuția)
Este viza de flotant necesara pentru schimbarea de domiciliu in acelasi oras ? bogdan_Asdasd bogdan_Asdasd Buna ziua, Am fost in urma cu cateva zile la politie pentru a depune plangere pentru distrugere unui vecin, mi-a aruncat sticle de alcool pe masina, de pe ... (vezi toată discuția)
Pentru flotant - riscuri Daniela51 Daniela51 Daca bag pe cineva flotant,ce drepturi are acea persoana?Iar daca eu consider ca nu mai merita ce trebui eu sa fac? Ce acte trebui pentru flotant? (vezi toată discuția)