Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum poți ca proprietar sa scoți din spațiu de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum poți ca proprietar sa scoți din spațiu de locuit o persoana ...

Cum poți ca proprietar sa scoți din spațiu de locuit o persoana care are viza de flotant.
Va trebui sa cereti evacuarea lui în instanta.
gi-jane2, moderator
Doriți să o evacuați din imobil sau să îi anulați viza de reședință ?
Exista o procedura judiciara de evacuare fara de care nu puteti sa eliberati locuinta dvs. Va recomand sa apelati la un avocat.
Mihail Croitoru, Avocat
Vreau sa anulez viza
Doresc sai anulez viza de reședință

georgiana.td a scris:

Doriți să o evacuați din imobil sau să îi anulați viza de reședință ?