Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Dacă în cursul zilei am fost la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Dacă în cursul zilei am fost la serviciu, mi-a ...

Bună seara!
Dacă în cursul zilei am fost la serviciu, mi-a fost rău, după serviciu merg la medicul specialist, acesta considera ca am nevoie de concediu medical, mi se acorda 15 zile începând de mâine însă cu data acordării astăzi, este bun acest document? De la serviciu nu mi se accepta spunând ca trebuia începând cu data acordării adică tot astazi chiar dacă eu astăzi am fost la serviciu. Menționez ca este cm inițial.
Mulțumesc!
Elenalazar79, utilizator
Corect: data acordării de mâine, data de emitere ziua prezentării la medic.
Cornel Vasile, Consilier juridic