avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1301 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! După expirarea celor 90 de zile de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! După expirarea celor 90 de zile de proba, în ce ...

Bună seara!
După expirarea celor 90 de zile de proba, în ce condiții se poate concedia un angajat? Angajatorul susține ca pur și simplu va desface contractul de munca . Este legal asa ceva?
Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Perioada de proba- codul muncii Ditzus Ditzus In primul rand, bun gasit tuturor! Vreau sa va supun atentiei o problema care ma \"consuma\" de cateva zile. In luna august am participat la un concurs ... (vezi toată discuția)
Concediere -contract determinat tybysan tybysan Buna seara , Pe 12.09.2013 am fost angajat cu contract pe perioada determinata de 90 zile,insa pe 23.10.2013 am fost anuntat telefonic ca de a2a zi numai ... (vezi toată discuția)
Gravida in perioada de proba dar cu contract nedeterminat. PP1 PP1 Buna Ziua, M-am angajat la o societate in urma cu aprope 3 luni. Am incheiat un contract individual de munca pe durata nedeterminata dar avand functie de ... (vezi toată discuția)