Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Accesare Start-Up Nation 2024 ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Accesare Start-Up Nation 2024 ...

Accesare fonduri europene 2024

Buna ziua,doresc sa accesez fonduri europene pentru programul start up nation.Firma de consultanta mi a solicitat în avans de 5600 lei iar 5000 vor fi retrași la finalul programului.Cum pot verifica daca firma are și succes din moment găsesc publicata păreri mai puțin bune despre ei.Avansul l am platit deoarece au spus că pentru a merge mai departe trebuie sa achit avansul și după primesc contractul.
Plus că inițial mi au spus suma alocată pt proiect de 250000 iar acum am primit oferta din partea lor cu 200000 de lei. Încasari pe firma au ,sunt pe profit.
Mă puteți îndrumă va rog?
Va mulțumesc anticipat.
Buna ziua

Avansul l am platit deoarece au spus că pentru a merge mai departe trebuie sa achit avansul și după primesc contractul.

Asta miroase a teapa.
Trebuia initial semnat contractul si apoi facturat avansul conform contractului.