Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... sotul a facut AVC si este paralizat pe partea dreapta ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

sotul a facut AVC si este paralizat pe partea dreapta ,centru ...

sotul a facut AVC si este paralizat pe partea dreapta ,centru de vorbire paralizat ,jumatate din creier , saptamina viitoare il externeaza,este pensionallimita virsta,la fel si sotia lui pensionara,doresc sa intreb daca am dreptul la o indemnizatie de la stat ca si insotitor si care ar fi demersurile.multumesc
Dacă tot a fost internat la neurologie, de ce n-ați întrebat medicul NEUROLOG`?

Doctorul neurolg trebuie să-i redactecze REFERAT medical, plus analizele, razele la RMN și CT. Nu-i deloc simplu, e mult de umblat și de așteptat.
Sfătuiți-vă și cu medicul de familie.
Dapix, utilizator