Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vesnica problema Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vesnica problema Revisal

As dori sa ma ajute cineva ca sa dau si eu de versiunea misterioasa 1.0.0. pe care nu o gasesc nici eu precum nici altii.Va multumesc
adresa de email este bardi_ind@yahoo.com:(
Verificati-va mail-ul ....:)
@Freeelis
Este o versiune noua? Sau cea veche pe care o stim toti?
namiru a scris:

@Freeelis
Este o versiune noua? Sau cea veche pe care o stim toti?

Este prima versiune a Revisal-ului ... varianta1.0.0 ... nu au scos alta versiune si nici nu vor scoate de curand o noua versiune :)
E unul din cele mai timpite programe informatice.
Sa nu poti sa scoti nici o situatie pe hirtie, la noi unde numai dovada scrisa te absolva de diverse sanctiuni.
Dar nu numai asta. Duci o actualizare la ITM dar pe discheta e un fisier informatic (
cu extensie xml, dar nu stii daca e bun ca nu poti sa-l citesti sau sa-l listezi, iar adresa de inaintare o faci mata in word sau excel, dar nu cu revisal.
Si in adresa nu esti nici macar obligat sa scrii ce actualizare faci.
Daca vrei cumva sa scoti o situatie la zi cu salariatii aflati in plata , sau cu cei plecati, sau cu cei veniti intr-o anumita perioada, incerci degeaba.
REVISAL nu da nici o informatie selecta, el doar iti afiseaza toti salariatii pe care i-ai bagat de cind lucrezi cu el si pina azi.
Am zis bine afiseaza, pentru ca de tiparit nu tipareste nimic.
La ce le-o fi trebuind de au pus amenzi asa de mari pentru neprezentarea lui???
Revisalul este unul din instrumentele cu care lucreaza ITM-ul, adica este de nivelul lor. :))