avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Consultanta cursuri de initiere - autorizatii necesare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Consultanta cursuri de initiere - autorizatii necesare

Sunt persoana fizica autorizata si prestez servicii informatice, conform activitatii principale decl. la ORC : cod CAEN 6201 Activitati de realizare a softului la comanda.
Printre activitatile secundare am declarat si cod CAEN 6202 Activitati de consultanta in tehnologia informatiei.
1. Pot sa ofer consultanta in domeniul activitatilor web(programare web, web design)? Imi mai trebuie alte autorizatii?
2. Pentru a tine cursuri de initiere (contra cost)in acest domeniu ce conditii trebuie indeplinite (autorizatii, calificari necesare)?
Am diploma de licenta in informatica si acum urmez un masterat in web design.

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa adrianc adrianc Doresc sa infiintez un PFA/SRL pentru a putea presta servicii web design/development. Intrebarile mele ar fi urmatoarele: 1. Daca pe PFA pot sa am mai mult ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt actuari grandanat grandanat Vreau sa-mi fac un PFA cu urmatoarele CAEN-uri : Cod caen - 620 Activitati de servicii in tehnologia informatiei 6201 Activitati de realizare a soft-ului ... (vezi toată discuția)
Coduri caen ii romulusg romulusg Buna ziua. Am citit multe post-uri pe acest forum cu privire la cate coduri caen ai dreptul pe un ii, insa, pentru pozitia mea, am fost mai mult nelamurit dupa ... (vezi toată discuția)