Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN pt actuari
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN pt actuari

Vreau sa-mi fac un PFA cu urmatoarele CAEN-uri :

Cod caen - 620 Activitati de servicii in tehnologia informatiei
6201 Activitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
6202 Activitati de consultanta in tehnologia informatiei
6203 Activitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul
6209 Alte activitati de servicii privind tehnologia informatiei

Cod caen - 582 Activitati de editare a produselor software
5821 Activitati de editare a jocurilor de calculator
5829 Activitati de editare a altor produse software

1. Sunt toate acoperite de diploma de inginer de la automatica si calculatoare - universitatea politehnica bucuresti ?

2. Intrucat acum urmez un master managementul riscului si actuariat as vrea sa trec si CAEN-uri legate de activitatile respective. Trebuie neaparat sustinute de o diploma sau nu(fiind trecute ca si CAEN-uri secundare) ?

3. Ce CAEN-uri ar trebui trecute pentru un actuar ?

Multumesc
Cu codurile precizate este acoperita activitatea prevazuta la intrebarea nr.1.
Pentru cea de-a doua nu este nevoie de diploma de master
La intrebarea numarul 3 raspunsul ar fi ..codul CAEN 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management