Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie in domeniul curateniei
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie in domeniul curateniei

As dori sa aflu procedurile care ar trebui urmate pentru deschiderea unei firme de curatenie(ma refer aici strict la autorizarii sau alte documente specifice care ar trebui obtinute,nu la cele necesre in generl pentru infiintarea oricarei societati) si daca este obligatoriu un instructaj in protectia muncii(pentru mai putin de 21 angajati)?
nu trebuie alte documente specifice pentru o firma de curatenie si alte autorizari decat cele obisnuite..da, este obligatoriu instructajulde protectie a muncii pentru toti salariatii, mai ales pentru cei ce lucreaza nemijlocit cu utilaje si la curatenie.. bafta in activitatea de curatenie