Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CAEN magazin second hand
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CAEN magazin second hand

Buna ziua,

As dori sa deschid un magazine second hand unde sa pot vinde haine, incaltaminte, lenjerii, jucarii si pote bijuterii. Mentionez ca am deja o firma (suspendata momentan) cu cod CAEN principal 4771 – comert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate. Printre codurile CAEN secundare pentru comertul cu amanuntul care mi se pare ca se apropie de ceea ce doresc sa fac, se numara :
4719 - comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
4751 – comert cu amanuntul al textilelor, in magazine specializate
4765 – comert cu amanuntul al jocurilor si jucariilor, in magazine specializate
4772 – comert cu amanuntul al incaltamintei si articolelor din piele, in magazine specializate
4777 – comert cu amanuntul al ceasurilor si bijuteriilor, in magazine specializate
Va rog sa imi spuneti daca as putea functiona cu aceste coduri CAEN sau ce anume ar mai trebui sa adaug (sau poate trebuie sa schimb si CAEN-ul principal)
Va multumesc
Codurile CAEN sunt bine alese. Pentru siguranta dvs puteti cere detalii si la biroul consultanta de la registrul comertului.