avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 313 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Pot inmatricula o masina fara acte?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Pot inmatricula o masina fara acte?

am o masina fara acte .pot sa o inmatriculez?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 01:22, 27 Februarie 2010
Pentru un raspuns pertinet ,reveniti cu precizari,privitor la motiv lipsa documente,
provenienta
de la cine am cumparat masina mi-a dat doar certificatul masinii.cartea a zis ca mi-o trimite prin posta pt ca o are bagata prin firma.am tot vorbit cu el dar nu vrea in nici un fel sa mi-o trimita.as putea face rost de carte fara sa mai incerc sa iau legatura cu proprietarul?
Daca intalniti oameni de genul celor de la inmatriculari auto Arges ,da! Puteti sa aveti noroc dar tot la fel de bine puteti avea si surprize de proportii si sa va treziti ca detineti o masina cautata de organele legii. Nu, serios nu va sfatuiesc s-o faceti! Cu banii bagati in acte va cumparati o masina buna care poate fi inmatriculata.
de la cine am cumparat masina mi-a dat doar certificatul masinii.cartea a zis ca mi-o trimite prin posta pt ca o are bagata prin firma.am tot vorbit cu el dar nu vrea in nici un fel sa mi-o trimita.as putea face rost de carte fara sa mai incerc sa iau legatura cu proprietarul?
ynocentta a scris:

Pentru un raspuns pertinet ,reveniti cu precizari,privitor la motiv lipsa documente,
provenienta
de la cine am cumparat masina mi-a dat doar certificatul masinii.cartea a zis ca mi-o trimite prin posta pt ca o are bagata prin firma.am tot vorbit cu el dar nu vrea in nici un fel sa mi-o trimita.as putea face rost de carte fara sa mai incerc sa iau legatura cu proprietarul?

Alte discuții în legătură

o mare problema in legatura cu o masina cumparata marvailav marvailav Buna ziua,am s eu o mare problema in legatura cu o masina cumparata de ceva timp,pe care nu pot sa o inmatriculez.Situatia sta in felul urmator:aceasta masina ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare masina Narcis1996 Narcis1996 Buna seara. Acum 2 saptamani am cumparat o masina din Bucuresti. Masina a fost cumparata in leasing iar apoi a fost trecuta pr persoana fizica. Leasing-ule ... (vezi toată discuția)