Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Secvente ....
[ link extern ]

Reformulez:

Principiile lui MYAMOTO MUSASHI (1584 - 1645)
1.Nu incalca legile societatii.
2.Nu urmari confortul pentru propria ta persoana.
3.Nu favoriza pe nimeni.
4.Nu te gandi prea mult la tine insuti, dar gandeste-te profund la problemele acestei lumi.
5.De-a lungul intregii tale vieti, nu trebuie sa ai prea multe dorinte.
6.Sa nu ai regrete in ceea ce priveste afaceriel tale personale.
7.Nu fi gelos sau invidios in ceea ce priveste afacerile altora.
8.Nu suferi atunci cand trebuie sa te desparti de cineva sau de o anumita situatie.
9.Nu invidia pe nimeni.
10.Sa nu ai nici o dorinta de dragoste!

ContSters82109, utilizator
MYAMOTO MUSASHI:

10.Nu te gandi nici o clipa la dragoste.

Stiu si eu…? :)
“Ziua de maine nu este asigurata nimanui”

[ link extern ]
@trope_doi,@ zoritong : nici n-am deschis inca ! Merg pe mana voastra ! Cu siguranta e ceva de calitate ! Acum desfac "cadoul" (nostru)

@zoritong : leul involuntar se concentreaza asupra propriei persoane ! Cat despre despartiri...suferi si daca e vorba de vecinul care nu avea loc de tine !

[ link extern ]

corina
ContSters109653, utilizator
trope_doi a scris:

MYAMOTO MUSASHI:

10.Nu te gandi nici o clipa la dragoste.

Stiu si eu…? :)
“Ziua de maine nu este asigurata nimanui”

[ link extern ]

:bow: Yei!Ohaio!

Tot el spunea:

Maestrii in diferite arte nu pot fi desavirsiti atita timp cit nu au lasat in urma dependenta diferitelor cunostinte. (Miyamoto Musashi)

[ link extern ]

:luck:

ContSters82109, utilizator
:bow: Ohaio !

[ link extern ]