avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Secvente ....
[ link extern ]


Reformulez:

Principiile lui MYAMOTO MUSASHI (1584 - 1645)
1.Nu incalca legile societatii.
2.Nu urmari confortul pentru propria ta persoana.
3.Nu favoriza pe nimeni.
4.Nu te gandi prea mult la tine insuti, dar gandeste-te profund la problemele acestei lumi.
5.De-a lungul intregii tale vieti, nu trebuie sa ai prea multe dorinte.
6.Sa nu ai regrete in ceea ce priveste afaceriel tale personale.
7.Nu fi gelos sau invidios in ceea ce priveste afacerile altora.
8.Nu suferi atunci cand trebuie sa te desparti de cineva sau de o anumita situatie.
9.Nu invidia pe nimeni.
10.Sa nu ai nici o dorinta de dragoste!

Ultima modificare: Vineri, 12 Martie 2010
ContSters82109, utilizator
MYAMOTO MUSASHI:

10.Nu te gandi nici o clipa la dragoste.

Stiu si eu…? :)
“Ziua de maine nu este asigurata nimanui”

[ link extern ]
@trope_doi,@ zoritong : nici n-am deschis inca ! Merg pe mana voastra ! Cu siguranta e ceva de calitate ! Acum desfac "cadoul" (nostru)

@zoritong : leul involuntar se concentreaza asupra propriei persoane ! Cat despre despartiri...suferi si daca e vorba de vecinul care nu avea loc de tine !

[ link extern ]


corina
Ultima modificare: Vineri, 12 Martie 2010
ContSters109653, utilizator
trope_doi a scris:

MYAMOTO MUSASHI:

10.Nu te gandi nici o clipa la dragoste.

Stiu si eu…? :)
“Ziua de maine nu este asigurata nimanui”

[ link extern ]



:bow: Yei!Ohaio!

Tot el spunea:

Maestrii in diferite arte nu pot fi desavirsiti atita timp cit nu au lasat in urma dependenta diferitelor cunostinte. (Miyamoto Musashi)

[ link extern ]

:luck:

Ultima modificare: Vineri, 12 Martie 2010
ContSters82109, utilizator
:bow: Ohaio !

[ link extern ]

Alte discuții în legătură

Una pe zi! Valeriu TUDOR Valeriu TUDOR E vorba de o melodie pe zi, incepand de azi, pentru frumoasele si distinsele noastre colege! Cu toata ... (vezi toată discuția)
Sorin olariu stelarman stelarman sorin olariu ,un epigramist dintr-o generatie mai noua dar la fel de talentata.dovada aici INTEROGATORIU M-au dus aseara la Chestura Ca scriu umor ... (vezi toată discuția)
Sergiu nicolaescu (aprilie 1930-ianuarie 2013) Ceausescu Liliana - Birou de Mediator Ceausescu Liliana - Birou de Mediator Pe 12 decembrie, Sergiu Nicolaescu spunea de la tribuna Senatului: \\"Mai am putini ani de trait si mi-am dorit sa-i termin in profesia mea, pentru acest lucru ... (vezi toată discuția)