Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cerere de admitere a creantei
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cerere de admitere a creantei

In cazul in care am aflat prin RECOM, ca SC debitoare este in pr insolventei si nu am fost instiintati de catre lichidator asupra termenului, mai pot depune o cerere de admitere a creantei la tribunal...? Va rog frumos sa ma ajuti cu o idee, e prima data cand ma lovesc de aceasta probl. Multumesc..
Identificati care este nr. de dosar, si depuneti o astfel de cerere la judecatorul sindic.
Intradevar aflati care este nr de dosar si introduceti o cerere de admitere a creantei si inscriere in tabloul creditorilor .

Neaparat sa specificati in preambul motivele pentru care o depuneti la acel termen, necomunicarea de catre lichidator a notificarii de deschidere a procedurii cu termenele aferente si pe cale de consecinta neinregistrarea creantei desi ave'i calitate de creditor garantat - negarantat .

Obligatoriu creanta sa fie certa, lichida, exigibila si neprescrisa .
Puteti depune cererea până la elaborarea tabelului definitiv consolidat al creantelor de către lichidatorul judiciar.