avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... rabla 2010
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

rabla 2010

ordonanta 1683/2009, care reglementeaza conditiile de participare la programul rabla 2010, are la art.4 lit.b, prevederea ca nu participa la program "autovehiculul uzat, cu certificat de inmatriculare si numar de inmatriculare modele vechi..."
INTREBARE: daca am o rabla cu numere de inmatriculare noi dar certitificatul de inmatriculare este de tip vechi, particip la program ??? Mentionez ca pt. aceasta rabla am platit impozit, inclusiv in 2009.

Alte discuții în legătură

Programul rabla - conditii de participare adicon adicon Am incercat sa predau pentru programul rabla un autoturism Oltcit care are certificat de inmatriculare model vechi (eliberat in 1995) si numar de inmatriculare ... (vezi toată discuția)
Programul rabla 2010 rhuna_sara@yahoo.com rhuna_sara@yahoo.com ]vreau sa predau la un centru de colectare o masina pentru programul rabla 2010.acestia trebuie sa-mi elibereze tichetul in val de 3800 ron, certificatul de ... (vezi toată discuția)
Cumparare auto prin programul rabla larisarazvan larisarazvan Buna ziua In cazul unei institutii publice, conform Ordinului 1683/2009 aceasta poate participa la programul rabla, dar conform OUg 34/2009 este interzis ... (vezi toată discuția)